Монети Царської Росії

Особливу цінність для нумізматів становлять ювілейні монети та рідкісні монети світу, серед яких почесне місце займають монети Царської Росії. Оскільки такі грошові знаки вже давно вийшли з ужитку, то знайти їх можна тільки в зібраних колекціях. Якщо у вас є цінні колекційні монети Царської Росії, то клуб "Колекціонер" готовий купити їх за високою ціною.

Монеты Царской России

Оскільки всі монети Царської Росії випускалися в невеликій кількості, то ціна їх визначається не стільки роком випуску, скільки матеріалом, з якого вони зроблені. Також важливу роль має маса монети, оскільки в своїй більшості монети Царської Росії виготовлялися з золота і срібла, рідше з міді. Ми готові купити монети Царської Росії за привабливою для вас ціною. При оцінюванні ми беремо до уваги, як вагу металу, так і цінність колекційного грошового знака, вилученого з обігу сотні років тому.

Епохи монет Царської Росії

Нові монети в Царській Росії карбувалися щоразу, як на престол сходив новий монарх. При цьому загальне рішення дизайну, а також номінал монет залишалися переважно однаковими. Найчастіше на них зображувався профіль монарха, двоголовий орел, Георгіївський хрест. Іноді окремі монети Царської Росії чеканилися для зовнішніх розрахунків з країнами, з якими велася торгівля.
До монет Царської Росії відносяться грошові знаки:

 • Петра І (1682-1725). Саме Петро І провів монетну реформу в 1696-1704 роки, завдяки якій в Росії з’явилася десяткова монетна система і промислове карбування. За часи його правління з’явився рубль, як самостійна монета, а також мідні монети і великі номінали.

 • Катерини І Олексіївни (1725-1727). За часи правління Катерини I було випущено велику кількість срібних рублів. У 1726 році було випущено срібні гривні (10 копійок) зі срібла 40-ї проби, замість 70-ї, а також мідні плати.

 • Петра II Олексійовича (1727-1730). За короткочасне царювання Імператора Петра II монети чеканились виключно при нагальній потребі в грошових знаках.

 • Анни Іоанівни (1730-1740). За часів царювання Імператриці Анни Іоанівни водились золоті монети у вигляді російських червінців, також відомі як дукати. Також карбувались срібні та мідні монети Царської Росії.

 • Івана VI Антоновича (1740-1741). При царюванні імператора Іоанна III карбувалися срібні та мідні монети, золотих монет того часу не зустрічалося.

 • Єлизавети Петрівни (1741-1761). За часів царювання Імператриці карбувалася золоті, срібні та мідні загальноімперські монети, а також особливі срібні монети для Пруссії, Ліфляндії і Естляндії - лівонези.

 • Петра III Федоровича (1761-1762). У недовгий період царювання Імператора Петра III карбувалися круглі золоті, срібні та мідні монети.

 • Катерини II Олексіївни (1762-1796). При царюванні Імператриці Катерини II, окрім загальноімперських монет з золота, срібла та міді, карбувалася місцеві монети для різних областей, приєднаних до Росії. У 1766-1781 роках Катерина II починає карбування монет з коливанської міді, з домішками золота і срібла (Сибірські монети).

 • Павла I Петровича (1796-1801). В епоху царювання Імператора Павла I карбувалися золоті, срібні та мідні монети.

 • Олександра I Павловича (1801-1825). За часів правління Олександра I було виготовлено досить багато монет різного номіналу. А після перемоги над Наполеоном в 1813 році, було виготовлено окремі монети для Польщі.

 • Миколи I Павловича (1825-1855). При царюванні Миколи I монетні двори російської імперії окрім монет з золота, срібла і міді, почали виготовляли монети з платини.

 • Олександра II Миколайовича (1855-1881). При Імператорі Олександру II були проведені реформи державного устрою, які вплинули на монетну систему і на технічну сторону виготовлення монет Царської Росії.

 • Олександра III Олександровича (1881-1894). В епоху царювання Імператора полуімперіали були адаптовані до аналогічних іноземних монет шляхом зменшення вмісту чистого золота, що уможливило їх вільний обіг за кордоном.

 • Миколи II Олександровича (1894-1917). В період правління Миколи II таємно була проведена грошова реформа при якій відбувся перехід на золотомонетний стандарт і рубль перетворився на постійну і незмінну величину. 

Клуб "Колекціонер" готовий купити обігові та ювілейні монети Царської Росії та інші рідкісні монети світу, випущені при будь-якому з монархів. При цьому ми готові запропонувати вам високу ціну за колекційні монети, які вже не використовуються в побуті.

Дізнатися ціну наявної у вас монети Царської Росії ви можете онлайн. Для цього слід вислати фотографії монети з лицьової та зворотної сторони. За вашим запитом ми вкажемо орієнтовну вартість, оскільки остаточна ціна буде визначена, виходячи зі стану монети. Для цього вам краще приїхати до антиквара.

comments powered by Disqus