Монети Царської Росії

Особливу цінність для нумізматів становлять ювілейні монети та рідкісні монети світу, серед яких почесне місце займають монети Царської Росії. Оскільки такі грошові знаки вже давно вийшли з ужитку, то знайти їх можна тільки в зібраних колекціях. Якщо у вас є цінні колекційні монети Царської Росії, то клуб "Колекціонер" готовий придбати в колекцію їх за високою ціною.

Монеты Царской России

Оскільки всі монети Царської Росії випускалися в невеликій кількості, то ціна їх визначається не стільки роком випуску, скільки матеріалом, з якого вони зроблені. Також важливу роль має маса монети, оскільки в своїй більшості монети Царської Росії виготовлялися з золота і срібла, рідше з міді. Ми готові придбати в колекцію монети Царської Росії за привабливою для вас ціною. При оцінюванні ми беремо до уваги, як вагу металу, так і цінність колекційного грошового знака, вилученого з обігу сотні років тому.

Епохи монет Царської Росії

Нові монети в Царській Росії карбувалися щоразу, як на престол сходив новий монарх. При цьому загальне рішення дизайну, а також номінал монет залишалися переважно однаковими. Найчастіше на них зображувався профіль монарха, двоголовий орел, Георгіївський хрест. Іноді окремі монети Царської Росії чеканилися для зовнішніх розрахунків з країнами, з якими велася торгівля.
До монет Царської Росії відносяться грошові знаки:

  • Петра І (1682-1725). Саме Петро І провів монетну реформу в 1696-1704 роки, завдяки якій в Росії з’явилася десяткова монетна система і промислове карбування. За часи його правління з’явився рубль, як самостійна монета, а також мідні монети і великі номінали.

  • Катерини І Олексіївни (1725-1727). За часи правління Катерини I було випущено велику кількість срібних рублів. У 1726 році було випущено срібні гривні (10 копійок) зі срібла 40-ї проби, замість 70-ї, а також мідні плати.

  • Петра II Олексійовича (1727-1730). За короткочасне царювання Імператора Петра II монети чеканились виключно при нагальній потребі в грошових знаках.

  • Анни Іоанівни (1730-1740). За часів царювання Імператриці Анни Іоанівни водились золоті монети у вигляді російських червінців, також відомі як дукати. Також карбувались срібні та мідні монети Царської Росії.

  • Івана VI Антоновича (1740-1741). При царюванні імператора Іоанна III карбувалися срібні та мідні монети, золотих монет того часу не зустрічалося.

  • Єлизавети Петрівни (1741-1761). За часів царювання Імператриці карбувалася золоті, срібні та мідні загальноімперські монети, а також особливі срібні монети для Пруссії, Ліфляндії і Естляндії - лівонези.

  • Петра III Федоровича (1761-1762). У недовгий період царювання Імператора Петра III карбувалися круглі золоті, срібні та мідні монети.

  • Катерини II Олексіївни (1762-1796). При царюванні Імператриці Катерини II, окрім загальноімперських монет з золота, срібла та міді, карбувалася місцеві монети для різних областей, приєднаних до Росії. У 1766-1781 роках Катерина II починає карбування монет з коливанської міді, з домішками золота і срібла (Сибірські монети).

  • Павла I Петровича (1796-1801). В епоху царювання Імператора Павла I карбувалися золоті, срібні та мідні монети.

  • Олександра I Павловича (1801-1825). За часів правління Олександра I було виготовлено досить багато монет різного номіналу. А після перемоги над Наполеоном в 1813 році, було виготовлено окремі монети для Польщі.

  • Миколи I Павловича (1825-1855). При царюванні Миколи I монетні двори російської імперії окрім монет з золота, срібла і міді, почали виготовляли монети з платини.

  • Олександра II Миколайовича (1855-1881). При Імператорі Олександру II були проведені реформи державного устрою, які вплинули на монетну систему і на технічну сторону виготовлення монет Царської Росії.

  • Олександра III Олександровича (1881-1894). В епоху царювання Імператора полуімперіали були адаптовані до аналогічних іноземних монет шляхом зменшення вмісту чистого золота, що уможливило їх вільний обіг за кордоном.

  • Миколи II Олександровича (1894-1917). В період правління Миколи II таємно була проведена грошова реформа при якій відбувся перехід на золотомонетний стандарт і рубль перетворився на постійну і незмінну величину. 

Клуб "Колекціонер" готовий придбати в колекцію обігові та ювілейні монети Царської Росії та інші рідкісні монети світу, випущені при будь-якому з монархів. При цьому ми готові запропонувати вам високу за колекційні монети, які вже не використовуються в побуті.

Дізнатися ціну наявної у вас монети Царської Росії ви можете онлайн. Для цього слід вислати фотографії монети з лицьової та зворотної сторони. За вашим запитом ми вкажемо орієнтовну вартість, оскільки остаточна ціна буде визначена, виходячи зі стану монети. Для цього вам краще приїхати до антиквара.