Цінні монети СРСР

Більшість людей в тій чи іншій мірі застали часи Радянського Союзу, і напевне ще досі зберігають в своїх скарбничках старі монети тих часів. Але мало хто підозрює, що ціни на монети СССР з кожним роком підвищуються, а вартість окремих екземплярів може досягати декількох тисяч доларів.

Монеты СССР

Тож якщо в вашій скарбничці збереглися монети СРСР, то не поспішайте позбутися їх. Адже багато з них можуть становити велику цінність для нумізматів. Ось чому клуб "Колекціонер" готовий придбати в колекцію монети СССР за досить привабливими для вас цінами. Також наш клуб пропонує вам попередньо провести адекватну і справедливу оцінку вартості збережених вами грошових знаків.

Від чого залежить цінність на монети СРСР?

Вартість монет СССР залежить від багатьох чинників, наприклад, від рідкісності, матеріалу виготовлення, номіналу, дизайну, розміру, ваги і т.д. Варто зазначити, що ціни на монети СССР визначаються не тільки вищезазначеними ознаками, а ще й роком випуску, оскільки в різні періоди грошові знаки карбувалися з різних металів. Наприклад:

  • З 1921 року по 1923 рік монети чеканилися зі срібла з однаковим малюнком на лицьовій стороні (герб і напис "Пролетарі всіх країн, єднайтеся!"), а також зі схожою зворотною стороною (із зірочкою, гербом, номіналом і роком випуску). При їх виготовленні використовувалося срібло різної проби.

  • У 1923 році в обіг було запущено викарбуваний в 1922 році золотий червонець.

  • З 1924 року по 1931 рік окрім срібних монет почали випускати мідні.

  • З 1926 року по 1935 монети СРСР чеканили з алюмінієвої бронзи та нікелю. Розмінні грошові знаки з міді випускались до 1928 року, а потім їх виготовлення було призупинено в зв’язку з дефіцитом матеріалу.

  • З 1935 по 1957 року монети випускаються з різним дизайном, в залежності від металу - нікелю і бронзи. Найдорожчою монетою цього періоду вважається монета номіналом в 1 коп. 1947 року випуску, виготовлена з алюмінієвої бронзи.

  • З 1961 року по 1991 рік монети СССР карбують з мідно-цинкового та мідно-нікелевого сплаву. У побуті з'являється металевий рубль і 50 копійок.

Ціни на монети СРСР також залежать від того, наскільки вони рідкісні. Деякі монети чеканилися обмеженим тиражем, тому знайти їх можна лише в колекціях нумізматів. На такі монети СССР ціни дещо вищі. Рідкісні монети СРСР випускалися в різні роки. До них відносяться:

  • Пробні монети. Вони служили зразками для подальшого масового випуску.

  • Помилкові монети. У дизайні такого грошового знака були допущені помилки, тому він не був введений в ужиток.

  • Браковані монети. Мають виробничі дефекти (перекоси, щербини).

  • Новоділи. Випускалися обмеженим тиражем за зразками монет попередніх років.

Окрему групу колекцій багатьох нумізматів складають пам’ятні та ювілейні монети СРСР, масове карбування яких почалось з 1965 року. Зазвичай такі монети СССР були приурочені до особливо важливих подій або присвячені історичним чи культурним діячам.
Пам’ятні та ювілейні монети СРСР поділяють на дві категорії:

  • З недорогоцінних металів (20 років Перемоги над Німеччиною, 50 років Радянської влади, 100 років від дня народження В. І. Леніна, Олімпіада 1980 року та ін.). Випускались різним номіналом.

  • З дорогоцінних металів. Ці монети були приурочені пам'ятним подіям. Монети різним номіналом карбувалися з золота, срібла, платини, паладію.

Якщо ви маєте рідкісні монети СРСР, які ви готові передати, то ми готові обговорити з вами їх вартість. Окрім того ми можемо придбати в колекцію звичайні розмінні монети СРСР. Цінність на такі грошові знаки будуть не такими високими. Однак, з огляду на те, що вони непридатні для розрахунку, а відповідно, для вас вони не мають ніякої цінності, наша пропозиція буде досить вигідною для вас.

Щоб дізнатися ціни на монети СССР, досить вислати нам їх фото, по яким ми оцінимо і повідомимо вам реальну їх вартість. Знаючи на монети СССР ціни, вам буде легше прийняти рішення, чи хочете ви передати монети СССР.